Merhaba, bugün 28 Kasım 2022 Pazartesi

ARABULUCULUK KOMİSYONU

 

6325 sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu ile hukuk uyuşmazlıklarının arabuluculuk yoluyla çözümlenmesinde uygulanacak usul ve esaslar düzenlenmiştir.

 

12/10/2017 tarihli ve 7036 sayılı İş Mahkemeleri Kanununu ile idarelerin taraf olduğu ve kanuna, bireysel veya toplu iş sözleşmesine dayanan işçi veya işveren alacakları ile işe iade taleplerine dair uyuşmazlıklarda arabulucuya başvurulmuş olması dava şartı olarak belirlenmiştir.

 

6325 sayılı Kanun'un 15 inci maddesinin sekizinci fıkrası uyarınca Başkanlık Makamından alınan onay ile arabuluculuk müzakerelerinde idareyi temsil etmek üzere Arabuluculuk Komisyonu oluşturulmuştur.

 

 Bu itibarla dava şartı haline getirilen arabuluculuk uygulamalarında aksaklık yaşanmaması için kurumumuzdan Arabuluculuk Komisyonu oluşturulması gerektiğinden , arabuluculuk müzakerelerinde kurumumuzu temsil etmek üzere 2 yıl süre ile  asıl üye olarak  Destek Hizmetleri Müdürü Selami SÖNMEZ,  Fen İşleri Müdürü Mehmet CİDAL ve kurumuzun Sözleşmeli Avukatı Barış OTU  ; yedek üye olarak ise Belediye Başkan Yardımcısı Nevzat ÖZLÜ ile Emlak Servisi  personeli Bahri KAYMAZ  görevlendirilmiştir. 

 

                                                                               
Arabuluculuk Komisyon İrtibat Bilgileri
Adres : Yeni Mah. İnönü Cad. No:9

Büyükkarıştıran –Lüleburgaz /KIRKLARELİ
Tel : (288) 436 10 03

        (288)  436 11 43
E-posta :
info@buyukkaristiran.bel.tr

Kep : buyukkaristiranbld@hs01.kep.tr