Aytos - Kültür Projesi

Kültür Projesi

Avrupa Birliğinin Türkiye Bulgaristan sınır ötesi işbirliği ortak küçük projeler programı kapsamında Bulgaristan Aytos Belediyesitarafından hazırlanan ve Büyükkarıştıran Belediyesinin de partner belediye olarak katılımı ile gerçekleştirilen Belediyeler arasında dostlukların pekişmesi ve halkların kültür alışverişi projesi (Proje No: BG2005/017-4453.0201.01.05)  AB tarafından kabul görmüştür.

Bulgaristan' ın Aytos Belediye Başkan yardımcıları Galina Petrova ve Ramadan Nurettin Belediye meclis üyeleri Belediye Müdürleri, Proje Sorumluları , ve Ticaret Odası temsilcileri olmak üzere (22) kişilik heyet 24-25 Nisan 2008 tarihinde Büyükkarıştıran Belediyesini ziyaret ettiler. Büyükkarıştıran Belediye Başkanı Lütfü Karaman Belediye Meclis Üyeleri personeli ile kasabanın Küçük sanatkarlarından oluşan heyet gelen misafirler karşıladı.

 Büyükkarıştıran Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen Bulgaristan' ın Aytos Belediyesi ile Büyükkarıştıran Belediyesinin Kültürel Uygarlık Sosyal ve ekonomik Alanlarda tanıtımı seminerine (55) kişi katıldı.

Daha sonra Büyükkarıştıran Belediye sınırlarımız içerisinde faaliyet gösteren fabrikalar,  gıda imalathaneleri, İnşaat sektörü ile Küçükkarıştıran mahallemiz de bulunan Fatih hayvancılık çiftliğine ve meyve bahçelerine gezi düzenlenerek beldenin tanıtımı yapıldı.

Aytos Belediyesi Kültür Projesi kapsamında Aytos' a gidildi ve orada faaliyet gösteren gıda imalathaneleri gezildi. Proje sonunda iki belediye arasında beldelerde yetiştirilen veya imal edilen ürünlerin tanıtımı ile ilgili Sergi Düzenlendi.