Büyükkarıştıran Belediyesi 5.Gençlik Ve Kültür Festivali

13/MAYIS/2011 CUMA

Büyükkarıştıran Belediyesi 5. Gençlik ve Kültür Festivali 13/Mayıs/2011 Cuma Günü belediyesi önünde saat 15.00' te açılış törenleri ile başladı. Belediye Başkanı Lütfü Karaman çelenk koydu. Ardından bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımız hep bir ağızdan okunarak bayrağımız göndere çekildi. Kasabamız Kız Teknik ve Meslek Lisesi halk oyunları grubunun gösterilerinin ardından Büyükkarıştıran Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerinin sergi ile Lüleburgaz Amatör Fotoğrafçılar Derneği (LAFOD) Türkiye karma fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı.

 Büyükkarıştıran Belediyesi  5. Gençlik ve Kültür Festivali açılışına Belediye Başkanı Lütfü Karaman, Ahmetbey Belediye Başkanı Ünal Kaymaz, Büyükkarıştıran Jandarma Karakol Komutanı Üsteğmen Özkan Özdoğan, Büyükkarıştıran Belediye Meclis Üyeleri, vatandaşlarla birlikte öğrenciler katıldılar.15/MAYIS/2011 PAZAR


TRAP ATIŞLARI

Büyükkarıştıran Belediyesi  5. Gençlik ve Kültür Festivali etkinlikleri çerçevesinde 15/Mayıs/2011 Pazar Günü saat 09.30 da Trap Atışları düzenlendi. Amatör ve Profesyonel olmak üzere iki kategoride düzenlenen trap atışlarına 120 atıcı katıldı.

Amatör Kategoride 72 kişi katılımcı arasında yapılan Ferdi Trap Atışların neticesin de:

1. Volkan Akgüneş - Kırklareli,

2. Cihan Çamlıca - Büyükkarıştıran,

3. Murat Sakarya - Uzunköprü,

4. Hüseyin Taner - Büyükkarıştıran

5. Serdar Çakır - Büyükkarıştıran,

6. Emirhan Seren - Evrensekiz oldu.

Düzenlenen ödül töreninde dereceye girenlere hediye ve kupaları Büyükkarıştıran Avcılar ve Atıcılar Kulübü Başkanı Hüyeyin ŞEN ve yöneticileri tarafından verildi. 

Profesyonel Kategoride Takım Atışlarına 8 takım katıldı. Profesyonel akım Trap Atışları neticede:

1. Bahçeağıl Köyü Takımı,

2. Kırklareli Takımı,

3. Saray Takımı oldu.
Profesyonel Kategoride 48 kişi katılımcı arasında yapılan Profesyonel Ferdi Trap Atışların eticesin de:
1- Ahmet Bayraktar - Bahçeağıl Köyü
2- Şener Yörük - Kırklareli
3- Fikri Aynacı - Zeytinburnu oldu.

Düzenlenen ödül töreninde dereceye girenlere hediye, kupa ve madalyaları Belediye Başkanı Lütfü Karaman tarafından verildi.UÇUTMA ŞENLİĞİ


15/Mayıs/2011 gün saat 13.00 da başlayan Büyükkarıştıran stadyumun da Belediyemizin organize ettiği Uçurtma Şenliği yapıldı. Şenliğe takriben 100 civarında çocuk katıldı. Uçurtma Şenliği sonunda belediyemizce katılan çocuklara uçurtma ve kitap hediye edildi.

Belediyemizce 5. Gençlik ve Kültür Festivali etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen trap atışlarına ve uçurtma şenliğine katılan ve seyredenlere yaklaşık 1000 kişilik Pilav ikramı yapıldı ve etkinlikler sona erdi.17 MAYIS 2011 SALI

Bu yıl 5' incisini düzenlenen Gençlik ve Kültür Festivali etkinlikleri kapsamında Büyükkarıştıran Kız Teknik ve Meslek Lisesinin düzenledikleri gece Büyükkarıştıran Belediyesi Düğün Salonunda saat 20.00'de başladı. Gecede ilk olarak bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımız okundu.

Daha sonra program doğrultusunda öğrenciler şiirler okudu, şarkılar söyledi ve Ehliyet Senin Neyine Dön Şinasi Köyüne isimli tiyatro oyunu sahnelendi.

Yaklaşık 2 saat süren gece sonunda Büyükkarıştıran Belediye Başkanı Lütfü Karaman yaptığı konuşmasının ardından başarılı olan Büyükkarıştıran Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerine teşekkür belgelerinin verilmesi için bir tören düzenlendi.

Öğrencilere teşekkür belgelerini Büyükkarıştıran Belediye Başkanı lütfü Karaman, Lüleburgaz ilçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Halit Gülten birlikte verdiler. Büyükkarıştıran Kız Teknik ve Meslek Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Habibe Dikici'de gece de görev alan öğrencilere tek tek gül verdi.

Geceye Büyükkarıştıran Belediye Başkanı Lütfü Karaman, Lüleburgaz ilçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Halit Gülten, Belediye Meclis Üyeleri Mualla Avcı, Mesut Çolak, Naim Birden ve Aziz Yörük, Kız Teknik ve Meslek Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Habibe Dikici ile birlikte kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldılar.

 
 18 MAYIS 2011 ÇARŞAMBA

Topolovgrad Belediyesi ile ilişkilerimiz 2007 yılında Avrupa Birliğinin Organik Tarım projesiyle başlamıştır. Daha sonra belediye meclislerimizce kardeş şehir ilişkisinin kurulmasına oybirliği ile karar verilmiş ve İçişleri Bakanlığı tarafından 28/09/2007 tarihinde kardeş şehir olmamız onaylanmıştır. Avrupa Birliği Komisyonu Avrupa Gelişim Günleri Programı dahilin de kardeş şehir olan Topolovgrad ve Büyükkarıştıran Belediyelerini 17/Kasım/2008 tarihinde Fransa' nın Strasburg şehrine davet ederek düzenlenen törenle yerel kalkınma, ikili birleşme, ortaklık ve gelişme için karşılıklı dayanışma ve kardeşlik anlaşmasını imzalandı.

Bunun Sonucunda ise Büyükkarıştıran ve Topolovgrad belediyeleri arasındaki kardeşliğin resmiyet kazanması ve her iki belde halklarının yakınlaşması ve işbirliğinin sağlanması amacıyla 29/Nisan/2011 tarihinde Topolovgrad halkının huzurunda Kardeşlik Antlaşmasını imzalamış oldular.

Bu vesile ile 5.kez düzenlenen Gençlik ve  Kültür Festivalimize davet edilen kardeş belediyemiz Topolovgrad Belediye Başkanı, Kültür İşleri Müdürü, Meclis Üyeleri, dans ve folklor gruplarının katılımı ile 18/Mayıs/2011 günü saat 19.00 da düzenlenen törenle kasabamız Atatürk Aile Parkına Kardeşlik Antlaşması Anısı olarak Büyükkarıştıran Belediye Başkanı Lütfü KARAMAN ve Topolovgrad Belediye Başkanı Evtimia SPASOVA tarafından  Ladin Çam Ağacı ekimi yapıldı.

Aynı gün Saat 20.00'de Belediye Düğün Salonunda başlayan organizasyonda 29/Nisan/2011 tarihinde imzalanan Kardeşlik Anlaşması Metinleri halkımıza okundu karşılıklı hediye ve plaketler verildi. Daha sonra Büyükkarıştıran Kız Teknik ve Meslek Lisesi ile birlikte Büyükkarıştıran Belediyesinin kardeş belediye anlaşması yaptığı Bulgaristan'ın Topolovgrad şehrinden gelen Majolet dans ve folklor grubu öğrencileri hep birlikte gösterilerini sundular. Oldukça neşeli dakikaların yaşandığı gösterilerin sonunda Büyükkarıştıran'lı çocuklar konuk Topalvgrad'tan gelen çocuklarla birlikte dostluk halayı çektiler. Dostluk halayına Büyükkarıştıran Belediye Başkanı Lütfü Karaman ve eşi, Topolovgrad Belediye Başkanı Eftemiya Spasova, Topolovgrad Belediyesi Kültür İşleri Sorumlusu Krasimira Yatakcheva, Büyükkarıştıran Belediye Meclis Üyeleri de eşlik ettiler.

HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI

Aynı günün akşamı Büyükkarıştıran Belediyesinin bu yıl 5. kez düzenlediği Gençlik ve Kültür Festivali etkinlikleri kapsamında yapılan halı saha futbol turnuvası Final maçları  oynandı. Yaklaşık 15 gün süren turnuvamıza 10 takım katıldı. İstanbul Dekarasyon ile Tanrıverdi takımları arasında oynanan final maçı saat 21.30'da başladı. Maçı Hakem Muhittin Bilgiç yönetti. Takımlar:

İstanbul Dekarasyon: Murat İlter, Emrah Yavaş, Uğur Özbay, Berk Baysal, Resul Tezgel, Volkan Tıknaz, Gökhan Güner, Şaban Derecik

Tanrıverdi: Sabri Başar, Tansel Gündağ, Emre Aydın, Arif Tığ, Berkan Beken, Gürkan Coşkun, Serkan Kara, Sedat Uslu.

Büyükkarıştıran Belediyesinin bu yıl 5. kez düzenlediği Gençlik ve Kültür Festivali etkinlikleri kapsamında yapılan halı saha futbol turnuvasında İstanbul Dekarasyon şampiyon oldu. Maçın ilk yarısı 1-1 berabere biterken, maç sonunda İstanbul Dekarasyon sahadan 7-3 galip ayrılarak turnuvanın şampiyonu oldu.

Final maçı sonrasında kupa töreni düzenlendi. Düzenlenen kupa töreninde gol kralı Emre Dragaya, en iyi kaleci Sabri Başar'a, en centilmen takım Küçükkarıştıranspor'a, turnuvanın üçüncüsü Bilgiç Bilgisayar'a ve ikincisi Tanrıverdi'ye ödüllerini Büyükkarıştıran Belediye Meclis Üyeleri Naim Birden ve Fahrettin Küçük verdiler. Şampiyon olan İstanbul Dekarasyon'a ise kupasını Büyükkarıştıran Belediye Başkanı Lütfü Karaman verdi.19/MAYIS/2011 PERŞEMBE


19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 

Saat 09.00 da Büyükkarıştıran Belediyesi önünde Atatürk büstüne çelenklerin konulması ile törenler başladı. Ulu önder Atatürk'ün  kurtuluş mücadelemizi başlattığı ve Samsun'a çıkışının 92'ıncı yıldönümü olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kasabamız stadyumunda Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerinin gösterileri, halk oyunları, 3000 metrelik Gençlik Koşusu ve Kardeş şehrimiz Bulgaristan Topolovgrat Halk Oyunları ve Majolet Dans Grubu gösterileriyle coşku ile kutlandı. 92. yıldönümü dolayısıyla 19 Mayıs gösterilerinin gerçekleştirildiği alanlarda bayram coşkusu gençlerle birlikte doyasıya yaşandı.

 
 19 Mayıs Atatürk' ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Büyükkarıştıran beldesinde bu yıl 5. Kez düzenlediği Gençlik ve Kültür Festivalin son akşamı Belediyesi Çamlık Düğün Salonunda konser düzenlendi. Saat 20.30' da başlayan konseri Gülşah Fırıncıoğlu sundu. İlk olarak Aylin Alaz ve Pelin Bindal sahne aldılar. Aylin Alaz ve Pelin Bindal programlarını sonlandırdıklarında günün anısına plaketlerini Büyükkarıştıran Belediye Meclis Üyeleri Mesut Çolak ve Fahrettin Küçük verdiler. Finalde ise sevilen şarkıcı Kıraç, birbirinden güzel şarkılarını Büyükkarıştıran halkı ve konuklar için söyledi. Kıraç yaklaşık 1,5 saat sahne kalırken, konseri izleyenler oldukça keyifli dakikalar yaşadılar ve hep bir ağızdan eşlik ettiler. Konserde  Lütfü Karaman günün anlam ve önemini belirten plaketi Kıraç' a takdim etti. Konser saat 23.00' te sona erdi.

Konseri  Büyükkarıştıran Belediye Başkanı Lütfü Karaman ve belediye meclis üyeleri, Ahmetbey Belediye Başkanı Ünal Kaymaz, Evrensekiz Belediye Başkanı Halil Abanoz, Sakızköy Belediye Başkanı Naci Tarım, Lüleburgaz ilçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Halit Gülten, Büyükkarıştıran Jandarma Karakol Komutanı Üsteğmen Özkan Özdoğan, Sakızköy eski belediye başkanı Erdoğan Zambak, Evrensekiz eski belediye başkanı Halim Birgül' le birlikte konseri yaklaşık 5 bin kişi izledi.