Büyükkarıştıran Belediyesi 4.Gençlik Ve Kültür Şenlikleri

Büyükkarıştıran Belediyesinin 19 Mayıs Atatürk' ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği Gençlik ve Kültür Şenliği 14/Mayıs/2010 düzenlenen törenle başladı.

Saat 15.00' teki törene Lüleburgaz Kaymakamı Lütfullah Gürsoy, Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce, Büyükkarıştıran Jandarma Karakol Komutanı Üsteğmen Özkan Özdoğan, Büyükkarıştıran Belediye Meclis Üyeleri, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende çelenklerin konulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Büyükkarıştıran Belediye Başkanı lütfü Karaman günün anlam ve önemini belirten konuşmasında şunları söyledi.

"Öncelikle tüm konuklarımız, öğrenciler ve vatandaşlarımız. Hepiniz hoş geldiniz. 19 Mayıs Mustafa Kemal Atatürk' ün Samsun' a çıktığı gündür. Ulu önderimiz bu günü gençliğe armağan etmiştir. Büyükkarıştıran Belediyesi olarak bu yıl 19 Mayıs Atatürk' ü Anma ve Gençlik Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Gençlik ve Kültür Şenliğimizin 4. gerçekleştiriyoruz. Bir anlamda bu günü kasabamız gençlerine daha coşkulu bir şekilde yaşatmak istiyoruz. Bundan sonra da bu şenliği Büyükkarıştıran Belediyesi olarak sonsuza dek yaşatacağız."

Büyükkarıştıran Kız Teknik ve Meslek Lisesi Halk Oyunları ekibinin gösterilerinin ardından Lüleburgaz Kaymakamı Lütfullah Gürsoy Büyükkarıştıran İlköğretim Okulu ve Kız Teknik Meslek Lisesi öğrencilerinin hazırladığı sergi stantlarının açılışını yaptı.

Gürsoy burada yaptığı konuşmada Büyükkarıştıran Belediyesinin uzun yıllar spora verdiği destekle büyük takdir kazandığını ve böylesine anlamlı bir günde bu etkinliği gerçekleştirdiği için Belediye Başkanı Lütfü Karaman' a çok teşekkür ediyorum. Hayırlısı olsun.

Daha sonra şenliğin açılışına katılanlar hep birlikte öğrencilerin hazırladıkları stantları ziyaret ederek program sona erdi.

 
 
 


14/05/2010 saat 16.00 da Virgül Tiyatrosu' nun "Masallar Ülkesi" isimli çocuk oyunu saat 20.00 de Çapraz Ateş isimli tiyatro gösterisi yapıldı.

 
 

15 Mayıs 2010 Cumartesi akşamı Halı Saha Futbol Turnuvası Yetişkinler grubu finallerinde Şöhretler - Yapı Merkezi takımları karşılaştı. Maç 3-3 berabere bitince penaltı atışlarına geçildi. Penaltı atışları sonunda Yapı Merkezi Şöhretler karşısında 7-6 üstünlük sağlayarak Yetişkinler Grubu şampiyon oldu.

Gençler Grubu finallerinde İstanbul Dekarasyon - Savaş Demir Doğrama takımları karşılaştı. Maç 3-3 berabere bitince penaltı atışlarına geçildi. Penaltı atışları sonunda Savaş Demir Doğrama İstanbul Dekarasyon karşısında 6-5 üstünlük sağlayarak Gençler Grubu şampiyon oldu.

Final maçları sonunda düzenlenen ödül töreninde  dereceye giren takımlara ve gol krallarına hediye ve kupaları Belediye Başkanı Lütfü Karaman, Meclis Üyeleri Mesut ÇOLAK, Aziz YÖRÜK, Fahrettin KÜÇÜK tarafından verildi.16/05/2010 Pazar Günü saat 10.00 da Trap Atışları düzenlendi. Profösyenel ve Amatör olmak üzere iki kategoride düzenlenen trap atışlarına 66 kişi katıldı. Trap atışlarında dereceye girenler;

Profesyonel Kategoride: 1. Oğuz Bağcı, 2. Aydoğan ERDENLER, 3. Ahmet BAYRAK
Amatör Kategoride: 1. İsa ARAS, 2. Ahmet KURT, 3. Osmancan KARPUZ oldu.

Düzenlenen ödül töreninde dereceye girenlere hediye ve plaketleri Belediye Başkanı Lütfü Karaman tarafından verildi.

 
 
 

Aynı gün saat 12.00 da başlayan Büyükkarıştıran statyumunda Uçaneller Kukla Evinin organize ettiği Uçurtma Şenliği yapıldı. Şenliğe takriben 150 çocuk katıldı. Uçurtma Şenliği sonunda belediyemizce katılan çocuklara uçurtma ve kitap hediye edildi.

 
 
 

Belediyemizce trap atışlarına ve uçurtma şenliğine katılan ve seyredenlere yaklaşık 1500 kişilik Pilav ikramı yapıldı.

Yine aynı gün saat 16.00 da Uçaneller Kukla Evinin Alaattinin Sihirli Lambası isimli çocuk oyunu belediye düğün salonunda yapıldı.

17/05/2010
Günü akşamı saat 19.30 da Belediye Düğün salonunda Büyükkarıştıran Kız Teknik ve Meslek Lisesi Öğrencilerinin gösteri ve etkinlikleri yapıldı. Öğrencilerin hazırladığı Halkoyunları, modern dans, tiyatro oyunları ve diğer gösterileri görkemli bir şekilde kutlandı. Kasabamız Kız Teknik ve Meslek Lisesi Öğrencilerinin Şiir, Kompozisyon, Resim Yarışmaları ile Futbol, Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi Satranç alanlarında dereceye girenlere ödülleri verildi.

18/05/2010 Günü Akşam 17.30 da Belediye Çamlık Düğün Salonu ve Festival Alanında başlayan halk konserinde sırasıyla Lüleburgaz Meslek Yüksek Okulu Müzik Grubu, Bulgaristan Varna dan Mihaela KOSTADİNOVA, Yeşim KÖKSAL, Orhan MURAD ve Suzan' ın katıldıkları gece vatandaşlarımızın büyük ilgisi ile gerçekleştirildi.


19/05/2010 Günü saat 09.00 da Büyükkarıştıran Belediyesi önünde Atatürk büstüne çelenklerin konulması ile törenler başladı. Ulu önder Atatürk'ün kurtuluş mücadelemizi başlattığı ve Samsun'a çıkışının 91'ıncı yıldönümü olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kasabamız stadyumunda Kız Teknik ve Meslek Lisesi ile İlköğretim okulu öğrencilerimizin gösterileri, halk oyunları, 3000 metrelik Gençlik Koşusu ve Kardeş şehrimiz Bulgaristan Topolovgrat Halk Oyunları ve Majolet Dans Grubu gösterileriyle coşku ile kutlandı. 91. yıldönümü dolayısıyla 19 Mayıs gösterilerinin gerçekleştirildiği alanlarda bayram coşkusu gençlerle birlikte doyasıya yaşandı. Daha sonra saat 12.00 de Bulgaristan Köprülü' den gelen misafir futbol takımı Köprülüspor - Büyükkarıştıranspor arasında yapılan karşılaşma ile devam etti.

Aynı gün Çamlık Belediye Düğün Salonu ve festival alanında düzenlenen final gecesi Halk Konseri saat 19.45' te başladı. Konserde sunuculuğu Tülay Tüzün yaparken  gece de ilk olarak sevilen TRT Halk Müziği sanatçısı Rüstem AVCI Rumeli şarkıları ile sahne aldı. Ardından sevilen şarkıları ile Pelin BİNDAL ile konser devam etti. Havai fişek gösterilerinin sonunda sevilen ses İsmail YK sahne aldı.  Yaklaşık bir buçuk saat sevilen şarkıları ile sahnede kalan İsmail YK' nın muhteşem konseri ile gece sona erdi.

Sağanak yağmura rağmen yaklaşık 3000 kişinin izlediği konser sonunda Belediye Başkanı Lütfü Karaman, Meclis Üyeleri Fahrettin Küçük, Aziz Yörük ve Mesut Çolak konserde sahne alan İsmail YK, Pelin Bindal, Rüstem Avcı ve sunucu Tülay Tüzün' e plaketlerini verdi.