Büyükkarıştıran Belediyesi 3. Gençlik ve Kültür Etkinlikleri

Beldemizce geleneksel olarak düzenlenen ve 2009 yılında üçüncüsü kutlanan "Büyükkarıştıran Belediyesi 3. Gençlik ve Kültür Etkinlikleri" festivalimiz Mayıs ayının ilk haftası başladı. 10 gün süren etkinliklerimizde Masa Tenisi, Basketbol, Voleybol ve Halı Saha Futbol Turnuvası ile devam etti.

17/Mayıs/2009 günü etkinlikler açılış törenleri ile başladı. İlk olarak kasabamız Meslek Lisesi öğrencilerinin hazırladığı Resim, Şiir, Kompazisyon ve El İşleri Sergisi ile Kasabamız İlköğretim Okulunun Yıl Sonu sergisi ile Belediyemizce hazırlanan Eski Tarihi Büyükkarıştıran Fotoğraf Sergisi ve Muradiye Sezer tarafından hazırlanan fotoğraf sergilerinin açılışları yapıldı. Aynı gün akşamı Turnuvaya katılan 35 yaş üstü ve normal katagori halı saha Final maçlarından sonra Belediye Başkanımız Lütfü Karaman 1. 2. ve 3. olan takımların kupalarını verdi.

18/Mayıs/2009 günü akşamı saat 20.30' da kasabamız Meslek Lisesi öğrencilerinin hazırladığı Halkoyunları, modern dans, oyunlar ve diğer gösterileri görkemli bir şekilde kutlandı. Şiir, Kompozisyon, Resim Yarışmaları ile Futbol, Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi Satranç alanlarında dereceye girenlere ödülleri verildi.

19/Mayıs/2009 günü Çamlık Belediye Düğün Salonu Tesisleri' nde düzenlenen final gecesi Halk Konseri saat 20.30' da başladı. Gecede ilk olarak sevilen şarkıcı Pınar Öner ve ardından Rumeli şarkılarının genç seslerinden Cüneyt Şentürk sahne aldı. Havai fişek gösterilerinin ardından Türk Sanat Müziği' nin güçlü sesi Yılmaz Morgül' ün konserinin ardından gece sona erdi.

Rumeli TV Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay YILMAZ Belediye Başkanımız Lütfü KARAMAN'a Plaket verirken