19 Mayıs 2010 Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sabah saat 09.00' da Büyükkarıştıran Belediyesi önünde Atatürk büstüne çelenklerin konulması ile törenler başladı.

Ulu önder Atatürk'ün  kurtuluş mücadelemizi başlattığı ve Samsun'a çıkışının 91'ıncı yıldönümü olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kasabamız stadyumunda devam etti.

Törenlere Belediye Başkanı Lütfü Karaman, meclis üyeleri, komşu ülke Bulgaristan' ın Topolovgrat Belediye Başkanı Eftimiya Karaçolova ve Kültür müdürleri ile Büyükkarıştıran Jandarma Karakol Komutanı Özkan Özdoğan hazır bulundular.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından program şiir sunumu, Atatürk' ün Gençliğe hitabı, Gençliğin Ata' ya cevabı, şeref çağrısı gençlik marşının söylenmesi ile tören geçidi yapıldı. Büyükkarıştıran Kız Teknik ve Meslek Lisesi ile İlköğretim okulu öğrenci gruplarının gösterileri, halk oyunları ekiplerinin gösterileri, 3000 metrelik Gençlik Koşusu ve Kardeş şehrimiz Bulgaristan Topolovgrat Halk Oyunları ekipleri ve Majolet Dans Grubu gösterileriyle devam ederken, düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi ve törenler sona erdi. 19 Mayıs gösterilerinin gerçekleştirildiği alanlarda bayram coşkusu gençlerle birlikte doyasıya yaşandı.