1. Gençlik ve Kültür Etkinlikleri

Belediyemizce önceki yıllarda konserler, gençlik haftası kutlamaları ve diğer etkinlikler ayrı ayrı yapılıyordu. Halkımızın birlik ve beraberlik içersinde bu etkinliklerden faydalanmasını ve beldemizin de çevreye tanıtımını sağlamak amacıyla etkinliklerimizi bir araya toplayarak beldemizce her yıl geleneksel olarak düzenlenmesi kararlaştırıldı.

Böylece Büyükkarıştıran Belediyesi "1. Gençlik ve Kültür Etkinlikleri" adı altında birincisi 2007 yılında yapılmıştır. Düzenlenen gençlik etkinlikleri konserine Pınar ALTINOK, Paşa SÖKMEZ gibi sanatçılar katılmıştır.

Büyükkarıştıran Belediyesi 2. Gençlik ve Kültür Etkinlikleri

Beldemizce geleneksel olarak düzenlenen ve 2008 yılında ikincisi kutlanan "Büyükkarıştıran Belediyesi 2. Gençlik ve Kültür Etkinlikleri" Mayıs ayının ilk haftası Halı Saha Turnuvası ile başladı.

Turnuvaya katılan takımlar 4 grup halinde müsabakalara katıldı. Final maçlarından sonra Belediye Başkanımız Lütfü Karaman 1. 2. ve 3. olan takımların kupalarını 17/Mayıs/2008 günü akşamı verdi.

"Büyükkarıştıran Belediyesi 2. Gençlik ve Kültür Etkinlikleri" 17-18-19 Mayıs 2008 tarihlerinde yapılan etkinliklerle devam atti.

17/Mayıs/2008 günü etkinlikler açılış törenleri ile başladı. İlk olarak okul öğrencilerinin hazırladığı Resim, Şiir, Kompazisyon ve El İşleri Sergisi ile Belediyemizce hazırlanan 1912' den Bu Güne Büyükkarıştıran Resim Sergisinin açılışları yapıldı.

18 - 19 Mayıs 2008 akşamları düzenlenen Halk Konserlerine Mustafa Keser, Paşa Sökmez, Ebru İlbay, Arzu Aral, Niran Ünsal, Hilal Cebeci, Alihan, Baykal Kent , Çılgın Sedat, Deniz gibi sanatçılar katıldı.